Nabízíte pomoc?

Potravinová a materiální sbírka

Od 1.3.2022 vyhlásila Charita Nový Jičín potravinovou a materiální sbírku na pomoc uprchlým rodinám z Ukrajiny.

KDE a KDY: 
Sídlo Charity Nový Jičín , Dolní brána 57 (nepřetržitý provoz)

Co SBÍRÁME:
potraviny: hotova jídla konzervovaná, paštiky, rybičky, polévky, dehydratovaná hotová jídla, bujony, čaj, káva, cukr, piškoty, sirupy, kečupy, hořčice, konzervovaná rajčata, fazole, masové konzervy, olej, těstoviny, rýže, mouka, luštěniny, sladkosti pro děti, dětská výživa, marmelády, jamy, oříškové pomazánky, přesnídávky, trvanlivé mléko
– drogerie: toaletní papír, zubní pasty a kartáčky, sprchové gely a šampony, mýdlo, dámské hygienické potřeby, prostředek k mytí podlah, čistící prostředky na nádobí, WC čističe, dezinfekce
– nádobí: (nové) hrnce, pánvičky, příbory, talíře, hrnky, drobné kuchyňské náčiní

Nemovitosti

Jsem vlastníkem nemovitosti a rád bych pomohl Charitě.

Vlastníte-li nemovitost (velký dům, sklad, ubytovnu, rekreační středisko či jiné zařízení) a chtěli by jste pomoci Charitě Nový Jičín pak se nám ozvěte na náš email: charitanj@charitanj.cz nebo na telefon 736 480 865.
Charita Nový Jičín dlouhodobě shání prostory pro naše doplňkové služby. Náš Charitní šatník, který je ve sklepních prostorách Charitního domu již svými prostory neodpovídá našim potřebám. 
Dále sháníme prostory pro sklad humanitární pomoci. Hlavně nyní když pomáháme uprchlým rodinám z ukrajiny pociťujeme akutní nedostatek prostor pro věci které mají pomáhat.

Ubytovací prostory – (dům, byt, ubytovna apod.) umíme provozovat ubytovací zařízení nyní provozujeme dva azylové domy a nárazníkové centrum, ale nemáme kam tyto lidi posunout z provizoria dále. 

Za jakoukoli nabídku budeme vděční.