Formy pomoci

Charitě Nový Jičín můžete pomoci několika způsoby:

1. Pomoc finanční – forma pomoci neuniverzálnější, která nám umožní nejpřímější cestou zacílit pomoc tam, kam je potřeba. Peníze  je možno poslat na účet: 2900231575/2010 nebo osobně donést do Charitního domu na ulici Dolní brána 57, Nový Jičín. Na váš finanční dar vám vystavíme dárcovskou smlouvu a potvrzení.

2. Hmotná pomoc – prodlužte životnost věcem, které vám už neposlouží a doneste je k nám. Můžeme je předat těm, kteří je potřebují.

3. Dobrovolnická pomoc – máte – li chuť pracovat a čas, který jste ochotni věnovat ve prospěch druhých, rádi vás uvítáme. Dobrovolnictví je nejosobnější forma projevu solidarity a velmi si vážíme všech, kteří pro Charitu dobrovolnicky pracují. Dobrovolnictví není jen oběť, dobrovolnictví je i příležitost jak využít smysluplně čas, a dostat se do kolektivu zajímavých, podobně naladěných bláznů – dobrovolníků. Aktuálně nabízíme dobrovolnictví v Charitním šatníku. Pro bližší informace klikněte zde.

4. Potravinová pomoc – ač je to pro mnohé nepředstavitelné, jsou mezi námi a tací, kteří mají z různých důvodů tak hluboko do kapsy, že si nemůžou v dostatečném množství koupit tolik jídla, kolik potřebují. Přijímáme tedy dary i potravinové – trvanlivé.